מאגר הספרים המומלצים שלי 2017-05-24T10:44:06+00:00

מי שעוקבת אחרי התכנים שלי, בוודאי נתקלה מתישהו בעובדה שאני מדברת על ספרי אודיו.

וגם מי ששומעת את זה בפעם הראשונה – זו הזדמנות מציינת להכיר את הדבר הזה.

ספר אודיו הוא ספר שמע, שלרוב הסופר מקריא, אבל לא בהכרח, בעברית או בשפות אחרות, וכך נוצרת עוד דרך לצרוך את הספר. זה ממש לא מיועד רק למי שלא מסוגל לקרוא, על אף שהיסטורית העניין החל ככה, אלא מיועד עבור כל מי שרוצה לשמוע את הספר ולא רק לקרוא אותו.

אולי את זוכרת בעבר את קלטות האודיו של ספרי הילדים, או אולי בעצמך היית מקליטה קטעים לשמיעה.

היום זה ממש תעשייה שלמה, בין לאומית, חוצה כל תחום בעולם הספרים, ומאפשרת לנו להנות מתכנים מעמיקים ככל שנרצה, בדרך לעבודה, בהליכות, בבית או בחופשה.

בעצם בכל זמן ומקום שבא לנו ללמוד משהו חדש (או להעשיר את עצמינו בתחום אחר) מבלי להרים ממש את הספר, אלא רק לשמוע אותו.

עוד ייתרון עצום לספרי אודיו באנגלית, שלמדתי עם הזמן, זו היכולת לשפר את האנגלית שלי. לא רק בשמע. כי אם יש לי את הספר עצמו, ואני גם עוקבת אחרי קטע השמע, הרי באופן טבעי אני לומדת ככה מילים חדשות, משפרת את המיומנות שלי ומקבלת נגישות לעוד ידע ועוד שפה.

אני יכולה לדבר עוד רבות על היתרונות של ספרי אודיו, אך בהנחה שכבר הבנת למה תרצי לצרוך ספר שמע, נשאלת השאלה מאיפה להתחיל.

המקור הבינלאומי הגדול והמקיף ביותר לספרי שמע, הם אמאזון. או יותר נכון אודיו-בל של אמאזון. הם מאגר ספרי השמע אליו יש לי מנוי ואליהם אני חוזרת רבות. יש להם מבחר ספרים גדול ביותר ולרוב אני מוצאת את מה שאני מחפשת.

איך זה עובד?

1.מורידים את האפליקציה של audible לטלפון.

2.עושים מנוי באתר ומקבלים 2 ספרים בחינם.

3.במידה ואהבת את הרעיון, אפשר להמשיך לרכוש ספרי אודיו לפי החשק, או לעשות מנוי חודשי ב-15$ ולקבל קרדיט כל חודש לרכוש ספר. אפשר ל״צבור בקופה״ עד 6 קרידיטים (חשוב לשים לב… כי אח״כ זה מתאדה…) ובכל חודש להוריד עוד ספר לשמיעה. הסיבה שהמנוי משתלם, זה כי רוב ספרי האודיו הם למעלה מ-15$ ואז למעשה יש חיסכון ברכישת הספר. אבל זה כמובן תלוי בכמות הצריכה שלך…

הנה לינק להירשם לאתר ולהתנסות באופציות שם:

Try Audible and Get Two Free Audiobooks

Screenshot 2016-07-06 19.36.06

 

ספרי האודיו המומלצים שלי מאודיובל – ואני בכוונה מביאה גם ספרים שאולי פחות מוכרים ״בתעשייה״ או מי שכבר מרגישה שהיא שוחה בחומר, כדי שתיכירו עוד דברים. הרשימה תמשיך להתעדכן מפעם לפעם:

תובנות והתפתחות אישית

What I know for sure – ספר התובנות של אופרה ווינפרי. מרכז בתוכו את הטורים הטובים ביותר שלה לאורך השנים. היא בעצמה מקריאה אותו וזה תענוג אמיתי להקשיב לה ולחזור על התכנים האלה שוב ושוב.

The charge – ספרו של ברנדון בושארד, על המנגנונים האנושיים שמאפשרים לנו לחיות חיים מלאים, מחוברים ומאושרים – ומה צריך לעשות כדי להפעיל את הדרייברים האלה אצלינו.

Big magic – ספרה של אליזבת גילברט על תהליכי יצירה, שלה בתור סופרת ובכלל לכל מי שיוצר משהו בחיים שלו. ממליצה בחום ולו רק בכדי לקבל הצצה אל מוחה של יוצרת בנשמה, התמודדות עם פחד, חוסר וודאות וההליכה אחרי פירורי סקרנות בחיינו.

Rising Strong – ספרה של ברנה בראון על צמיחה מתוך קושי והמחקרים שלה בנושא.

The 5 languages of Appreciation – המשמעות של הערכה והכרת טובה בחיים שלנו ובמקום העבודה שלנו.

10% happier – איך משפרים את חיינו רק ב-10% יותר אושר ומה המשמעות של זה באמת.

The power of vulnerability – עוד ספר מהמם של ברנה בראון, שהוא ההמשך המעמיק להרצאה המפורסמת שלה בטד בנושא הזה למי שמכיר.

 

התנהלות ואפקטיביות

The power of habit – ספר המאגר בתוכו מחקרים, דפוסים והסברים מדעיים, למבנה ההרגלים שלנו במוח ובפסיכולוגיה. נותן הצצה והבנה מעמיקה הרבה יותר ליכולת שלנו לשנות דפוסים והתנהגויות כבודדים, וכן בקבוצות וארגונים.

Switch – שינויי הרגלים. מה הטריגרים שעוזרים לנו לעשות את זה.

Made to stick – איך אפשר לגרום למשהו להשתנות, וגם להחזיק מעמד.

The miracle morning – על שגרת הבוקר, ואיך תחילת היום יכולה גם לשנות מהלך חיים שלם.

Getting things done – ספרו המפורסם של דיוויד אלן על ניהול משימות ופרודקטיביות.

Living Forward – על מטרות וסלילת מסלול נכון עבורינו.

Scrum – שיטת עבודה המלמדת איך אפשר לעשות פי שתיים עבודה בחצי מהזמן, ואיך אפשר באמת לייצר תהליכי התייעלות בעבודה ובצוותים.

 

שיווק, קהילה ויצירתיות

Good to great – ג׳ים קולינס מסכם את המחקר שלו בנושא הזה בספר בו הוא מסביר איך הפכו חברות בינוניות לחברות סופר מצליחות לאורך שנים. ואילו עקרונות הובילו אותם, ויכולים להוביל כל אחד בכל תחום בחיים, להפוך להיות מוצלח באמת ולאורך זמן.

Great by choice – ספר ההמשך של ג׳ים קולינס, על קבלת החלטות ומה המנגנונים שעוזרים לחברות מצליחות להישאר כאלה.

Tribes – מה הופך קבוצות לקהילות ״ושבטים״, מה הכוח של קבוצה ולמה חשוב במיוחד להבין את זה בעידן של היום.

The thank you economy – אחד מספריו של גארי ויינרצ׳אק, על הכלכלה החדשה, על השיתוף והחיבור ללקוחות, מה מניע אותם בהקשר הזה ולמה זה צריך לעניין אותנו כבעלי עסקים הרבה יותר מהעבר.

Delivering Happiness – הסיפור המופלא של חברת זאפוס והמנכ״ל שלה טוני שיי. כולל המאפיין המאוד יחודי שהוא בחר לשים בפרונט של החברה – שירות לקוחות יוצא דופן.

Contagious – מה הופך מידע, מוצר, חברה או סיפור לויראלי? מה גורם לאנשים לשתף ולדבר על משהו? מה הטריגרים המאפשרים זאת, ואיך אנחנו כמשווקים יכולים להשתמש בכך.

Start with why – ספרו המפורסם של סיימון סינק, על המנוע הכי חשוב שיש היום לחברות מצליחות, עמידות שבאמת מגיעות להישגים יוצאי דופן בעולם שלנו, ואיך כל אחד יכול להכניס את זה לעשייה שלו.

The Lean Startup – על פיתוח, הקמה והגדלת חברות, בלי המשאבים המאפיינים חברות וארגונים גדולים.

The new Entrepreneurz  – ספרם של ״פרשביז״ על הכלכלה החדשה, היזמים החדשים ועל צורת החשיבה החדשנית שמזוהה עם אותם אנשים.

 

כמה טיפים קטנים בבחירת ספר באודיובל:

>> חשוב מאוד לקרוא המלצות ולברר מה הלך הרוח של הקוראים על הספר. אל תתפסו אותם במילה, אבל תוכלי לקבל תחושה כללית לגבי טיב הספר ככה.

>> כדאי לשמוע את קטע הדוגמה שצמוד לכל ספר. יש ספרים מצויינים שם בחוץ, שמוקראים ע״י אנשים פחות מצויינים… הקול מונוטוני, יבש, או לא מסתדר לכם באוזן – ואז צריכת הספר הופכת בעייתית.

>> תמלאו את הוויש-ליסט שלכם. נתקלתם בספר, אבל אין קרדיט בקופה? מצויין, תתחילו לאסוף ספרים. יש לי הרבה כאלה, ובכל חודש אני בודקת מה נכון לי, מעניין לי או רלוונטי – ולפי זה אני רוכשת את הספר הבא.

ספרי שמע בעברית:

את אתרי ספרי השמע בעברית עדיין לא יצא לי לבדוק באופן אישי. לרוב תוכלו למצוא שם ספרי קריאה ולא בהכרח ספרי לימוד או התפתחות אישית. אם כי, התחום הזה הולך וצובר תאוצה, שווה לעקוב ושווה לראות מה יש לחברות האלה להציע.

תוכלו למצוא עוד מידע באתרים המוכרים האלה:

icast

סוניבוקס

אני בכל אופן, עדיין מעדיפה לפנות למקור, לחומרים באנגלית מהסופרים המקוריים בחו״ל. מקווה שהתחום ימשיך ויצמח גם בארץ, כדי להנגיש ידע בעוד רבה ולהגיע לעוד קהלים שמחכים רק לצרוך את התוכן הזה.

יש לך עוד המלצות?

רוצה לשתף בספרים שאת אוהבת/ שמעת/ קראת?

ממש מוזמנת להוסיף כאן בתגובות – בטוחה שהשאר שיבקרו בעמוד – יודו לך (;

עדי