לקח לי לא מעט זמן להתאקלם אחרי שחזרתי מכנס High Performance Academy של ברנדון בושארד בארה״ב, אבל החלטתי שאני לא מוותרת על הפוסט הזה ומעלה סיכום שחשוב לי שישאר כאן, כי החוויה הזו היתה כ״כ משמעותית עבורי.

אני אתחיל ממטרות הנסיעה שלי.

כן, מטרות. לא כל יום אני טסה לארה״ב, מוציאה סכומי כסף לא מבוטלים, מתאמצת, עוזבת את הבית והילדים ונוסעת ללמוד את התכנים הטובים ביותר מהאנשים המובילים בשוק שלי. זה לא מובן מאליו. אז הגדרת המטרות מבחינתי היה שלב ממש חשוב.

והמטרות היו:

ללמוד תוכן מקצועי חדש על התנהלות אישית ואפקטיביות, ללמוד איך זה נראה ומבוצע בסקאלה גדולה יותר, איך הדברים עובדים מאחורי הקלעים, לשים דגש על ההתפתחות האישית שלי, נטוורקינג וקשרים לטובת קידום העסק שלי, חיפוש קשרים ספציפית לגבי שיתופי פעולה והרצאות, ולא פחות חשוב – לנוח, להנות ולאגור אנרגיה לקפיצה הבאה בעסק שלי.

האמת, אני יכולה לסמן וי גדול על כל אחד מהסעיפים.

נכון, לפעמים התוצאות התבטאו בצורה אחרת ממה שחשבתי, אבל אני לגמרי רואה איך ההיכרויות, קשרים והתפתחויות שונות לאורך הנסיעה שלי, יחזרו אלי בהמשך. וגם, קיבלתי כמה החלטות ממש ממש משעותיות שאני בטוחה שיביאו את העסק שלי והחיים שלי בכלל – לרמה הבאה. מרגש.

התובנות הכי גדולות שאני לוקחת מהאירוע:

1. אנחנו נמצאים בעידן חדש, בו בכל העולם מתמודדים עם אותן בעיות. והאמת, זה רק הולך ומחמיר. ככל שאנחנו הופכים להיות יותר מחוברים און ליין, יותר מתוקשבים ויותר קצרי מיקוד, כך האתגרים גדלים. הבעיה היא שרוב האנשים נשטפים בחיים האלה, מעדיפים לא להתמודד, להישאר בהרגשה שאף אחד לא מבין אותנו או לא יכול לעזור להם, במקום לקחת אחריות ולקבוע את גורלם. פשוט ככה.

2. יש לכל אחד מאיתנו את היכולת לעצב את החיים שלו! נקודה.

3. חיים מלאי משמעות, מדויקים ומהנים יכולים להתקיים רק כאשר אנחנו שמים את עצמינו במסגרות. זה נשמע אולי הזוי, אבל ככה זה. המוח שלנו לא תמיד בנוי לשינוי והשאיפה להתפתחות, לגדילה ולהתקדמות. המוח הוא איבר ממש ממש חכם, לחיוב ולשלילה. הוא מחפש למזער את צריכת האנרגיה שלו, ללכת למקומות הקלים והאוטומטיים, ולא להתאמץ… ולכן רוב האנשים מתקשים להסתגל מהר לשינויים או לייצר כאלה בחייהם. זה משהו שאפשר לתרגל! וככל שנתאמן על מסגרות החיים שאנחנו רוצים ליצור לנו, ככה נפתח את החופש האישי, מקצועי וכלכלי לעשות כל מה שאנחנו רוצים בחיים.

כן, אני מדברת על משמעת אישית. כזו שיוצרת חופש אמיתי.

4. אחד המשפטים האהובים עלי שברנדון חוזר עליהם שוב ושוב – ״לדעת זה לא לעשות״. אנחנו בעידן הידע, אנחנו יודעים ה-מ-ו-ן דברים, במיוחד אנשים שאוהבים את תחום ההתפתחות האישית. וההבדל המשמעותי בין אנשים שמרגישים את המימוש בחיים ואת המשמעות שלהם בחיים – זו העשייה. ולא סתם עשייה, אלא הרגלים חדשים שאנחנו מכניסים לחיים שלנו, שהופכים אותנו לשמחים יותר, מדויקים יותר ואפקטיביים יותר בדרך למימוש.

5. אפקטיביות בלי הבנה פסיכולוגית ופיזיולוגית של מה שמניע אותנו, לא שווה כלום. יש גבול לכמה שכוח הרצון יכול להוביל אותנו להספיק דברים. ברגע שנחבר את הרצונות האלה למניעים רגשיים, לתשוקה, לכלים פיזיולוגיים שעוזרים לנו – הכל ביחד הופך אותנו לאפקטיביים הרבה יותר. זו חבילה שבאה ביחד.

6. ברמה האישית – הבנתי שהרבה ממה שברנדון מלמד ברמה הפרקטית אני כבר עושה, שזה טוב לאגו, אין מה לעשות (: כולנו אוהבים חיזוקים חיוביים. וגם זכיתי לסוג של הצצה לעתיד מבחינתי – לאן עוד אפשר לגדול, לאיזו רמה אפשר להגיע ומה צריך לעשות בשביל להגיע לשם. מה שהביא אותי לתובנה האחרונה – אתגרים.

7. אנשים צריכים אתגרים בחיים כדי להתפתח. בין אם האתגרים האלו הם מה שהחיים יצרו לנו, או פשוט אתגרים שלקחנו על עצמינו. אתגרים גורמים לתזוזה, שינוי, מחשבה. ומשם מגיעה התפתחות משמעותית הרבה יותר מכל שגרת יום אחרת. אז אתגרו את עצמכם, כל יום מחדש. להיות טובים יותר, מדויקים יותר, כנים יותר עם עצמכם, משמעותיים יותר וקשובים לחיים שאתם רוצים ליצור באמת.

האמת, יש עוד דברים שלקחתי מהכנס. הרבה מהם גם הרבה יותר ספציפיים ופרקטיים מהתובנות הגדולות שכאן. היה מאתגר לכתוב הכל ביחד, אז החלטתי לקיים הדרכה אינטרנטית מיוחדת לטובת העניין עם עוד קצת כלים וטיפים שהבאתי איתי ומה אני חושבת על כל אחד מהם, ומה אנחנו כנשים-אמהות-עצמאיות יכולות לעשות עם הכלים האלה.

ההדרכה תתקיים ב-31/3/15, בשעה 21:00. ממליצה בחום להירשם כאן בקישור. גם לאחר ההדרכה יהיה ניתן לגשת להקלטה, אז שווה להקשיב – https://www.adimaorsiso.co.il/hpa

אשמח לדעת בינתיים מה לקחתם מהפוסט הזה ואיזו תובנה הכי דיברה אליכם.

המשך יום אפקטיבי ומלא השראה!

עדי