לפעמים התובנות הכי חשובות שלי מגיעות דרך שיחות עם לקוחות.

באחד מהשיעורים הראשונים בקורס המאמנות שאני מכשירה בימים אלו, עלה הנושא של ייחודיות תחום האימון שאנו עוסקות בו (אימון לאפקטיביות ושינוי הרגלים) לעומת שיטות אחרות, טיפולים וכו׳.

השיחה התחילה להיות מעניינת באמת, כשחלק מהנשים, שבאות מרקע טיפולי יותר, בעצם הבינו שיש פה עוד דרך להשיג תוצאות טובות ובזמן קצר הרבה יותר.

כדי להסביר להן את זה יותר לעומק, ציירתי על הלוח את המעגל הזה:

מעגל שינוי הרגלים

בגדול המעגל מייצג את העובדה שתפיסות העולם שלנו (אמונות) > מייצרות לנו מחשבות > שהופכות לדפוס חשיבה > שמייצרות אצלנו התנהגות מסוימת > שגורמת לתוצאות מסוימות להופיע בחיים שלנו > מה שמשפיע על הזהות שלנו ואיך שאנחנו תופסים את עצמנו ואת העולם > מה שמחזק את תפיסת העולם שלנו וחוזר חלילה….

הסברתי להן איך רוב השיטות מחפשות להגיע לשורש הבעיה – האמונות שלנו. זה בסדר גמור כמובן, ולפעמים אפילו הכרחי. עדיין, אני בוחרת להיכנס דרך חלון אחר לגמרי… ה״חלון״ שאני נכנסת דרכו כדי לייצר שינוי, אלה ההתנהגויות.

ואז שמרית אמרה לי את המשפט הבא: ״אהה… אחרי המעשים נמשכים הלבבות״!

אני, שלא הכרתי את האמירה הכל כך יפה הזו, התמוגגתי. כי זה אכן ככה. בדיוק ככה.

אחרי המעשים נמשכים הלבבות.

למה הכוונה?

מקור הביטוי הוא ב"ספר החינוך", ספר שנכתב בסוף המאה ה-13 על ידי מחבר אנונימי מספרד, ובו הסבר של תרי"ג המצוות שכל יהודי דתי מצווה בהן. כשהמחבר אומר "אחרי המעשים נמשכים הלבבות", הוא מתכוון שההגיון מאחורי רבות מהמצוות הוא לקרב את הלב לדרך האמונה – דרך טקסים, מעשים ופעולות. כך יתחבר הלב לאמונה, דרך העשייה.

.

איך זה קשור למה שאני עושה היום?

כשלמדתי NLP ואח״כ היי פרפורמנס בארה״ב, ופיתחתי את תוכנית הליווי שלי, אפקטיב, לא תיארתי לעצמי שבעצם דבקתי בגישה שפעולות (התנהגות) מייצרות שינוי. כי האמת היא, שבהתחלה ממש לא הייתי משוכנעת שזה יעבוד…. זו האמת.

ורק אחרי שראיתי שזה עובד לי באופן אישי פעם אחר פעם, עובד לנשים שאני עובדת איתן, עובד לקבוצות שאני מובילה – רק אז התחלתי באמת לחקור את התופעה כדי להבין מה עומד מאחוריה.

.

איך זה עובד? איך זה קשור למעגל שציירתי ואיך משנים תוצאות כלשהם אם אנחנו לא מאמינים שזה אפשרי?

טוב, בשביל זה הקלטתי עבורכם את הפרק החדש בפודקאסט, כי יש לי הרבה מה להגיד. ובעיקר אני רוצה להראות לכם את הדרך לייצר שינוי בכל תחום שתרצו בחיים, כבר היום, גם אם קיימת בכם איזושהי חוסר אמונה שזה אפשרי בכלל.

הכוונה בדרך הזו היא לא לפעול כמו רובוטים, על עיוור, ועם הראש בקיר. זה לא –  fake it till you make it…. אלא שאיפה לבוא עם ראש פתוח לנושא שאנחנו באמת רוצים לשנות, כדי לנסות פעולות חדשות.

הפתח הקטן הזה לייצר שינוי, מספיק. במיוחד אם יש את התמיכה המתאימה בדרך.
כי האמונות ותפיסות העולם הישנות, כן יצוצו.
הזהות שלי תעמוד על הרגליים האחוריות כי אני מנסה לשנות משהו בעצמי שלא תמיד קל לשנות.
פתאום אני מתחילה לראות את עצמי באור אחר, ולפעמים זה יוצר איזשהו זעזוע פנימי. גם אם השינוי הזה קורה לטובה.

אם מה שאמרתי עכשיו זה סינית בשבילך, או אם סיקרנתי אותך ואת רוצה להבין יותר טוב איך זה עובד כדי לייצר שינויים טובים בחיים שלך בקלות ובזרימה, כדאי לך ללחוץ play ולהקשיב לפרק הזה בפודקאסט.

.

עכשיו את:

האם הכרת את האמירה – ״אחרי המעשים נמשכים הלבבות״?

מה את לוקחת מהפרק הזה בפודקאסט – איזה הרגל או התנהגות חדשה תרצי לאמץ ולתרגל?

אשמח לשמוע ממך ולעודד אותך בדרך (:

אם תרצי יותר מעידוד, אלא ממש תמיכה – אני עומדת להשיק ממש בקרוב, את המועדון החדש שלי NEXT LEVEL.
זהו מועדון אימון ייחודי, שבו אני הולכת לספק לך כלים, שידורים בלייב ועוד הפתעות שיעזרו לך לייצר שינויים בקלות בחיים, לשמר את האנרגיה שלך ולחזור לעשייה כל פעם שתזדקקי לה.

כבר כמה עשרות נשים נרשמו כדי לשמוע ראשונות על המועדון. חשוב שתשימי לב לעדכונים, כי ההרשמה הראשונית תהיה מוגבלת בזמן ובמחיר מיוחד.

כדי לא לפספס – הירשמי כאן בטופס: