אחרי תקופה ארוכה של קיץ, חופש ושגרה מסוג אחר, יש אתגרים מסוימים בחזרה לשגרת עבודה רציפה. הרבה נשים מרגישות עומס שהוא לעיתים גם אובייקטיבי עם כל מה שהביא איתו הקיץ, ואם לא אובייקטיבי, אז בהחלט עומס בראש שמקשה על ההתנהלות.

נכון, החגים עוד לפנינו ויש עוד חודש לפחות של זיג זג, אבל משהו עמוס בראש לא מאפשר התקדמות ועשייה אפקטיבית באמת. חודש ספטמבר/אלול מביא איתו התחלות חדשות ולכן גם הרבה מחשבות חדשות – וזה מקום נפלא לעשות בו סדר.

לכן, הכנתי לכן סרטון שנוגע בדיוק בנושא הזה, בצורה מפורטת, שלב אחרי שלב.

אגב, את הסרטון יצרתי אחרי שתמי שאלה את השאלה בקבוצת הפייסבוק שלי – ״המתכננות״.
ריכזתי מהקבוצה הרבה מאוד שאלות סופר חשובות, מעניינות שבא לי לענות עליהן בהרחבה, והסרטונים הבאים יוקדשו לעניין הזה. לכן, לא תמצאו פה בהכרח טיפים קצרים של 2-3 דק׳, אלא ממש העמקה אל כל נושא כדי שאוכל לתת לכן את התשובות הטובות ביותר לכל שאלה.

 

מהם 5 השלבים לחזרה לשגרה ועשייה אחרי החופש?

1) לעצור – כי בלי עצירה אי אפשר לראות באמת מה הצעד הבא צריך להיות, מה נכון עבורי ובאופן כללי קשה לחשוב בבהירות תוך כדי תנועה.

2) לנקות מחשבות – אחרי תקופה עמוסה שבה לא התאפשר הרבה ״רוחב פס״ של חשיבה נקייה וביטוי, חשוב אפילו יותר מתמיד לחשוב על הנייר. להוריד את המחשבות לאט לאט, גם אם ״בתשלומים״ ובביסים קטנים. העיקר להוציא את העומס מהראש ולפנות מקום לקווי חשיבה נקיים וברורים יותר. הם יגיעו ברגע שיהיה להם מקום להתפתח.

3) לפרוס רצונות – כשהדברים נמצאים לנו מול העיניים, הרבה יותר קל לקבל החלטות. אז לסדר את הרצונות בצורה ויזואלית על דף, במפת חשיבה או טבלה לפי נושאים, זו התחלה מצויינת לעשייה ממוקדת ואפקטיבית.

4) מה הכי נכון שיקרה קודם – שאלה שאני שואלת את עצמי הרבה בחזרה מתקופה של חופש לתקופת עשייה. זה לא בדיוק ״מה בא לי״, אלא יותר להקשיב לאינטואיציה בצעדים הראשונים כדי ליצור מומנטום עשייה מחובר, שכיף וקל להתחיל ממנו – והוא כבר יביא עוד עשייה. עשייה מתוך כיף ובחירה, מביאה עוד עשייה. תהנו מהבחירות שלכן בחזרה לשגרה!

5) להתרגש! למה בחרתן דווקא במשימות, רצונות או פרויקטים האלה? התרגשו מזה! שימו את זה מול העיניים ותזכירו לעצמכן למה אתן עושות את מה שאתן עושות ולאן כל זה הולך.

כשאני מתרגשת מהעשייה שלי, כשאני מביאה את זה כל בוקר מחדש למה שאני עושה, זה מאפשר לי לייצר מומנטום חדש של עשייה, ההספק שלי עולה, הרצון שלי להתקדם מתחזק, ההחלטות שלי נהיות טובות יותר, המיקוד שלי משתפר ובסופו של דבר אני חווה חלק משמעותי ממה זה להיות – אפקטיבית.

אהבת את הפוסט הזה?
ממש אשמח לשמוע מה את לוקחת! מה את הולכת לעשות עכשיו כדי לחזור לשגרה בצורה חלקה?

שתפי אותנו פה בתגובות למטה (:

עדי