מי שעוקבת אחרי כבר כמה זמן, יודעת שאני מדברת על סדר וארגון בכל מיני רמות. החל מסדר במחשבות שלנו, סדר בראש – שמשם הכל מתחיל. ועד סדר בסביבת העבודה ובסביבה הפיזית שלנו – כי הבחוץ קשור לבפנים, וההפך.

בתוכנית ״אפקטיב״, עוד נושא מאוד חשוב שמקבל התייחסות זה נושא הכסף. כי מה לעשות, זה רובד משמעותי בחיינו, שלרוב לא מדברים עליו מספיק, אבל יש בו כדי לייצר הרבה בלאגן, סטרס, חוסר וודאות – ומכאן להפריע לאפקטיביות שלנו.

יש הרבה מה לעשות בתחום הזה, שהוא עולם ומלואו, והנגיעה שלי בו היא רק נקודתית.

אז כשהכרתי בתחילת השנה את גיל אורלי, שמחתי שהכרתי מקור בלי נגמר של ידע פיננסי וגם על הדרך הבנתי שיש לי עוד הרבה מה ללמוד. זה היה בדיוק לפני הנסיעה האחרונה (והארוכה שלי לארה״ב), אז ככה עקבתי מרחוק, שמרנו על קשר, התכתבנו – ולאחרונה גם נפגשנו!

אחרי שהבנו שיש לנו המון על מה לדבר, וכמה באמת הנושאים שלנו חופפים, גיל הציע שנקיים ראיון משותף ומיוחד. את אווירת הטלויזיה שהוא מכיר והאולפן המיוחד גיל אירגן ופשוט פינה לי את הבמה לשאול שאלות ולייצר לכן הדרכה מיוחדת וחד פעמית (ואני הרגשתי מגישת תוכנית בוקר ליום אחד!! תודו, נכון מתאים לי? (; …..).

אני לא יודעת מה אתן חושבות, אבל אותי זה ריגש. ממליצה לך לפנות 20 דק׳ ולצפות בשיחה הזו. למטה אסכם לך כמה נקודות חשובות. והכי חשוב – בסוף גיל משתף את הטיפים האפקטיביים שלו!! שזה היה החלק הכי גדול בעיני – מדהים לראות איך הוא אינטואטיבית עושה את מה שאני מדברת עליו כבר כמה שנים… ואיך זה עובד כמו קסם – כי זה פשוט עובד (:

 

הנקודות המרכזיות מהוידאו ועוד כמה טיפים (או איך לעלות על הדרך של סדר בכסף והצלחה כלכלית):

-הכל מתחיל מההחלטה לייצר שינוי ולשים את התחום של ניהול הכסף בראש סדרי העדיפויות.

-מי שמרוויח יותר כסף, עשוי להיות בבעיה כלכלית אפילו יותר גדולה, כי אנחנו מתרגלים להוציא יותר, לחיות באורח חיים מסוים, ואז כל נפילה הופכת להיות הרבה יותר כואבת.

-הצעד הראשון האמיתי אחרי שמייצרים החלטה אמיתית, זה לראות את התמונה מול העיניים. עד כמה שזה לא תמיד נחמד, כדאי לאסוף נתונים, לעשות סדר בניירת, להבין באמת על מה אנחנו מוציאים את הכסף ולמה – ולראות באמת מה קורה אצלינו בבית ובכיס.

-הדרך שלנו בבית לעקוב אחרי הזרימה השוטפת של הכסף היא לנהל תקציב. גם בעסק וגם בבית. בעסק אני ממש עוקבת ברמה היום יומית מה הכנסתי היום (ועשיתי את זה גם כשהעסק היה הרבה יותר קטן – זה פשוט השאיר אותי במיקוד ובתשומת לב של לייצר כסף וכל שקל נחשב!), ובכל יום שישי, אנחנו יושבים בבוקר כמה דקות לאיפוס שבוע תקציבי, כדי לראות מה הוצאנו ואיך אנחנו ביחס למה שתיכננו להוציא.

טיפ ממני: ממש ממש קל ללכת לאיבוד בהוצאות הקטנות השוטפות ולא לשים לב לאן הכסף זולג. אנחנו פתחנו וואסטאפ זוגי שנועד למעקב פיננסי. בלי אפליקציות גרנדיוזיות, פשוט וואטסאפ ששומר אותנו מסונכרנים. וככה כל הוצאה לא הולכת לאיבוד. ביום שישי עוברים על הוואטסאפ הזה ועושים סיכום. כזה פשוט.

-אחרי שמיישרים קו ומבינים מה קורה עם הכסף, העבודה האמיתית היא לגרום לו להתחיל לעבוד בשבילנו. כלומר, לייצר איזשהו אפיק מניב שמכניס כסף שלא תלוי בנו. וזה עניין של פשוט השכלה פיננסית. להבין שזה משהו שאפשר ללמוד (ובנינו, חבל שלא לומדים את זה כבר בבתי ספר…) ולפי מה שגיל מספר בראיון, הלקוחות שלו מגיעים לזה בפחות מ-100 ימים! שזה מטורף בפני עצמו!

ואם כבר השכלה פיננסית ומידע חשוב – לא כדאי לפספס את ההדרכה המיוחדת שגיל העלה לאחרונה על הדרך לעצמאות כלכלית. למדתי המון רק מהסרטונים האלה, ויחד עם הראיון כאן, אני בטוחה שזה יוכל לתת לך כמה צעדים פרקטיים לגבי הסדר הפיננסי שלך. כל המידע בלינק הזה – באמת שממליצה בחום רב לנצל את ההזדמנות שגיל מעניק כזה ידע חשוב בשפע וללמוד!

-ודבר אחרון- 3 הדקות האחרונות של הראיון מוקדשות לטיפים הכי טובים של גיל אורלי לגבי ההתנהלות האישית שהובילה אותו להצלחה. החל מניהול משימות, עבודה בחלונות זמן או שגרת הבוקר. ממליצה לך בחום להקשיב וללמוד את הזוית שלו להרגלים ששומרים עליו מפוקס.

בינתיים, מקווה שהפוסט הזה היה מועיל עבורך.
אשמח מאוד לשמוע מה את לוקחת ומה אהבת בראיון. מוזמנת לשתף אותי בתגובות למטה (:

להצלחה שלך!
עדי