נושא הבוקר הוא אחד הנושאים האהובים עלי ביותר כשאני מדברת על התנהלות ועל אפקטיביות.

בתחילת הדרך, ממש פחדתי לדבר יותר מדי על הנושא בגלל הרתיעה העמוקה שהיתה לנשים שדיברתי איתן, מהפעולות שאני עושה בבוקר, מתי לקום ולמה חשוב להתחיל את היום מוקדם.

אמרו לי הכל – ש״זה בלתי אפשרי לאמהות״, ש״גם ככה אנחנו לא ישנות בלילה״, ש״אני לא טיפוס בוקר״, ״אני לא מסוגלת לקום מוקדם״ – ועוד… אבל אני ידעתי שעל אף הקושי לפעמים, זה אפשרי. וזה לגמרי שווה את זה. הרי שאני התחלתי לעבוד על ההרגלים שלי, זה היה בדיוק אחרי שאיילה נולדה. אני עדיין הנקתי בלילה, עבדתי איתה מהבית ושעות השינה לא היו רבות.
ובצד השני של הספקטרום אשר לשמוע מהאנשים המצליחים ביותר בעולם, מנכ״לים ובעלי חברות, מספרים שאחד ההרגלים שהפך אותם לכאלה מצליחים זו שגרת הבוקר והצורה בה פתחו את היום.

אז למה אני מתעקשת?

מה יש בבוקר שכ״כ חשוב לנו להמשך היום ואיך לעשות את זה נכון?

במיוחד בשביל זה צילמתי את הסרטון הקצר הזה שמסביר בדיוק מה צריך לעשות:

..

מה בעצם קורה בזמן הזה?

שעות הבוקר, וספציפית, השעתיים הראשונות של היום, הן הזמן שמשפיע בצורה הגדולה ביותר על היום שלנו.
את אולי מכירה את זה, שאת קמה ״הפוכה״ – ואז כל היום שלך הפוך.
או קמה עצבנית או לחוצה – ואז כל היום שלך כזה.

וזה ממש נכון. הצורה שבה נפתח את היום, הרבה פעמים משפיעה במערכת העצבים על המשך דפוס ההתנהגות שלנו.
כך שאם נתחיל את היום במוד ״תגובה״ – כלומר רק נגיב למה שקורה סביבינו (נקום לילדים, נתארגן בלחץ לעבודה וכו׳) סביר להניח שגם המשך היום יהיה בסטייס אוף מיינד הזה. רק תגובה לכל מה שנכנס ומגיע אלי, במקום ליזום ולנתב את היום לאן אני רוצה שהוא יזוז, עד כמה שניתן לפחות.

ולכן, אני בוחרת להתחיל את הבוקר עם כוונה.

אני בוחרת לתת למוח ולתודעה שלי את הדברים הטובים ביותר, כדי ששאר היום אהיה במיטבי.

אני קוראת לזה – ״לסדר את המוח״. אני צריכה שנייה על הבוקר לסדר את המחשבות שלי בכיוון הנכון, וכל היום שלי משתפר פלאים.

איך אני ״מסדרת את המוח״? 

1. מדיטציה

2. קריאה / למידה

3. כתיבה

4. פעילות גופנית / תנועה

5. משפטי השראה

אצל כל אחת המרכיבים האלה יכולים לבוא לידי ביטוי בצורה שונה, ולאורך הזמן אני כל פעם מנסה דברים שונים במהלך הבוקר כדי לראות מה עובד לי יותר ומה פחות, או מה מתאים לי יותר או פחות.

זה בסדר גמור לשנות, העיקר שתקומי מוקדם יותר ותקדישי קצת זמן לעצמך כדי לכוון את המחשבות ולהתחיל את היום עם כוונה. אצלי נכון לעכשיו זה כמה דק׳ של מדיטציה עוד במיטה, פשוט קטע מיוטיוב – לא חסר.
יש לי ברכת בוקר מיוחדת ליד המיטה, בה אני כותבת משהו מעצים, תזכורת למי אני, מה היכולות שלי ומה אני בעצם רוצה ליצור בחיי בתקופה הקרובה.
אני אוהבת לכתוב את זה על פתק יפה ולתלות ממש ליד המיטה. הכנתי ״דפי ברכה״ ריקים כאלה עבורך, אם תרצי להדפיס ולהשתמש בהם גם את. יש עיצוב פרחוני בקישור הזה, או עיצוב נקי יותר כאן בקישור.

אני ממשיכה את הבוקר עם מתיחות בחדר, או קופצת לנעלי הספורט לחצי שעה הליכה בחוץ. תמיד שומעת קטע מספר אודיו או קורס באוזניות. זו הסיבה שאני גם אוספת תכנים וספרים… תמיד צריכה שיהיה לי למה להקשיב. וכשאני חוזרת, אני מקדישה כמה דק׳ לכתיבה במחברת.

לפעמים זה לוקח לי שעה. לפעמים פחות, לפעמים יותר.

הרעיון הוא לתת ביטוי לכמה שיותר אלמנטים, ובעיקר להתחיל את היום עם אנרגיות וכוונה לעצמך. זה משנה את כל משחק החיים. ובסופו של דבר, גם את התוצאות (:

אם את רוצה לדעת איך אני מתמידה בשגרת הבוקר שלי, מה עוד אפשר להכניס אליה ובאילו עוד דרכים אפשר להספיק עוד במשך היום, מזמינה אותך להיכנס לקבוצת הפייסבוק שלי – ״המתכננות״. אני מקיימת שם פעילויות, מעלה תכנים ושידורים בלייב, כדי שיעזרו לך לאורך הדרך.

בינתיים, ממש אשמח לשמוע מה את לוקחת מהפוסט הזה ואיך התחיל הבוקר שלך?

עדי

 

 

 

SaveSave