פרפקציוניזם זה נושא שאני רוצה כבר לגעת בו הרבה זמן ושמחתי סוף סוף להקליט את הפודקאסט.

מצחיק שדווקא את הפרק הזה יצא שהקלטתי מהאייפון, ברכב, מחוץ לבית. כי היה לי כל כך חשוב להקליט את הפרק ושהוא יהיה בחוץ, יותר מאשר שיהיה מושלם בדיוק בדיוק כמו שאני אוהבת. גם על זה כמובן אני מדברת בפרק.

מה חשוב לדעת על התכונה המאוד מוכרת ומדוברת הזו?

הנה מה שכתבתי בספר ׳אפקטיבית׳ על ה״פרפקציוניסיטית״:

הפרפקציוניסטית מחפשת שלמות. בעיקרון זה דבר חיובי. היא בסך הכל רוצה שהדברים יעשו על הצד הטוב ביותר, בצורה הטובה ביותר, ויניבו את התוצאות הטובות ביותר. ולכן העשייה שלה משובחת! היא תצלול אל תוך החומר, תהיה מקצועית בכל מה שהיא עושה, הכל אצלה מושקע ומוקפד ואין ספק שהיא חושבת על כל צעד וצעד בדרך.

הבעיה היא שהתכונה הזו הרבה מאוד פעמים מעכבת אותה בחיים כמעט בכל מישור. לפעמים התכונה הזו גורמת למשימות להימשך זמן רב מאוד.
הפרפקציוניסטית צוללת אל תוך הנושא, עוברת על כל פרט ופרט, בודקת את הנושא, בודקת את עצמה, חושבת על תסריטים אפשריים, משפרת ומדייקת ושוב בודקת ומדייקת – והתהליך הזה ארוך עד כדי בלתי אפשרי; ולכן פרויקטים, רצונות וחלומות לא יוצאים לאוויר העולם כי הם בהפקה מתמדת.
יותר מזה, אם הפרפקציוניסטית, המכירה את המגבלה שלה, תרגיש שזה מה שעומד לקרות, היא פשוט תוותר מראש ולא תתחיל כלום, כי זה נראה לה מורכב וזה ייקח המון זמן, בעוד היא עצמה זו שיוצרת את העיכוב. כך או כך היא מרגישה תקועה ומתוסכלת כי היא לא מצליחה להתקדם במשימות ובשאיפות שלה. שום דבר לא מספק אותה, שום דבר לא מספיק טוב.

אז מה עושים עם זה?
בדיוק בשביל זה הקלטתי את הפרק הזה בפודקאסט. אז עכשיו זה זמן מצויין לצלול אליו:

 

עכשיו את –  מה את אומרת? מה לקחת מהפרק?

מזהה את עצמך כפרפקציוניסטית, או לא?
מוכנה לקחת על עצמך לנסות את אחד ההרגלים מהפרק?

אשמח לשמוע כאן בתגובות!

עד הפרק הבא,

עדי