משהו מציק לי עם יום האישה הבינלאומי ורק עכשיו מצליחה לדייק את המילים.
אני לא יודעת כמה אנשים בקיאים בהיסטוריה של מקור היום הזה ולמה הוא בכל מצויין (מתן זכות הבחירה לנשים) וכמה הוא קיבל כל מיני גוונים בכל מיני מדינות לאורך השנים. אבל זה לא העניין…. מה שמציק לי, זה שאנחנו כאחד המינים, ״צריכות״ בכלל יום כזה.

אולי ב-1900 ובעשרות השנים שבאו לאחר מכן, עם כל המאבקים האנושיים והמלחמות, באמת היינו צריכות את הזעקה הנשית הזו כדי להיות מוכרות ונוכחות, מפלסות דרך ויוצרות מציאות חדשה.
אבל האם המאבק הזה נדרש גם היום?

התשובה העמוקה שלי היא – שנשים עדיין בימינו צריכות לקבל ביטוי.
ביותר מדי מקומות אין משחק שווה, לא משנה מה נגיד. רק שהמשחק הזה מתחיל מאיתנו! מבפנים! כל אחת והעולם שלה! האחריות והאנרגיה ממנה אנחנו בוחרות לעשות ולפעול היא קודם כל שלנו. בסוף, אנחנו חצי מהגלובוס, תחשבו איזה מטורף זה!

ההבדל המשמעותי בין עכשיו ללפני מאה, זה שהיום יש יותר נשים פועלות ועושות, שלא מתנצלות על מי שהן ומה שהן, דוחפות לכיוון הרצונות שלהן, שלפעמים לא מסתדרים עם התרבות עליה גדלנו. תרבות בה נשים עדיין נמדדות לפי כמה הן דואגות לסביבה שלהן כאמהות, בנות זוג, בנות, חברות.
הרי לא תשמעו אף פעם מחמאה כמו:
״וואו, איזה יופי את דואגת לעצמך, לוקחת חופש וזמן לעצמך, רחוק מהבית, הולכת לקורסים ומסתובבת בכל הארץ….״ פחחחח…… הרי זה בדיוק מה שגורם להרמות גבה.
אלא: ״וואו, איזה יופי הילדים שלך…. הבית שלך… האוכל שלך…. מה שהכנת/ עשית/ שדאגת לזה….״

הנשים שמייצרות שינוי ופריצות דרך, אלו הנשים שפועלות עבור עצמן, הלכה למעשה, יום יום! חלום אחר חלום, כל הזמן! ולזה, אנחנו לא צריכות יום, אלא פשוט לחיות ככה יותר וללכת אחרי הלב והרצונות שלנו.

כי מה לעשות, ליידי גאגא שזכתה ב-4 פרסים משמעותיים במוסיקה בשנה האחת, היא פורצת דרך, כי אנחנו עדיין בתחילת הדרך!
יש הרבה מה לעשות!
אז בואו כנשים, כחברה, כאמהות, כבנות אדם – פשוט נהיה קשובות יותר לעצמנו, אמיצות, נקבל את המהות הנשית שלנו על כל חלקיה, נביא לידי ביטוי את נקודת המבט שלנו יותר, נקבל החלטות נועזות בלי להתנצל, בלי להצטדק, בלי לרצות את כולם.
תגידו מה שאתן חושבות, תצטלמו איך שבא לכן, תיכנסו בביטחון לכל חדר, תממשו כל חלום שאי פעם שכחתן ותחזרו להיות אתן!!!

תחזרי להיות את.
זו ששכחת ממנה מרוב תפקידים.
היא עדיין שם. וזו האישה שבאמת זקוקה לך עכשיו.
כל יום. לא רק היום.

לצמיחה שלך,
עדי

לחצי כדי להשאיר פרטים